Hasta Bakıcısı


Hasta bakıcısı denildiğinde akıllara ilk olarak tıbbi destek personelleri gelse de, hasta bakıcılık çok daha fazla anlam taşımaktadır. İhtiyaç sahiplerinin tüm taleplerini karşılamak adına Göztepe Danışmanlık firmamız, uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Bakıcı aradığınız kişi hasta değil sadece Yaşlı ve bakıma muhtaçsa o zaman Yaşlı Bakıcısı sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Göztepe Danışmanlık firmamız hasta bakıcısından, çocuk bakıcısına, şöförden temizlik elemanına kadar pek çok alanda ihtiyaç sahibi kişilere ve iş yerlerine 2002 yılından beri hizmet veriyor. Alanında en başırılı elemanlarla çalışarak, tüm ihtiyaçlarınızı en uygun şekilde karşılamayı hedefliyor. Eleman bulmanın yanı sıra, iş arayanlar için de en güvenilir ev ve iş yerlerinde çalışma imkanı da sunuyor.

Hasta Bakıcısı Ararken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikli olarak, hasta olmak kadar, hasta yakını olmak da insanları oldukça yıpratan bir süreç. Böyle zorlu bir süreçte, her iki tarafın da hem fiziksel, hem de ruhsal fazla yıpranmaması adına, konusunda uzman destek ekipler en önemli kurtarıcılardır.

Özellikle yaşlılarda kendi başlarına yaptıkları ilaç takibi ve tansiyon alma işlemi zorlaştığı için hasta bakıcı diye nitelendirdiğimiz elemanlarımız yardım vermektedirler. Saatinde ilaçlarını vermek, tansiyon almak, tuvalete gitmelerinde yardımcı olmak, parmaktan şeker ölçümü bunlara örnek verilebilir. Eğer hastamız yerinden kalkamayacak durumdaysa yani yatalak hasta ise alt değiştirme işlemleri, günlük vücut temizliği, sağa sola döndürme işlemi gibi yardımlar verilir. Yatalak hastalarda sağa sola çevirme ve tekerlekli sandalyeye oturtma işlemleri belli tekniklerde olmalıdır. Aksi takdirde hem hasta bakıcı hem de hastamız zarar görebilir… Bu konularla ilgili çeşitli eğitim veren kuruluşlar da bulunmaktadır. Kişiler bu eğitimlere katılıp hasta bakıcı sertifikası alabilirler.

Hasta yakınınızın her ne kadar her daim yanında olmak isteseniz de, yaşam koşulları düşünüldüğünde ve gündelik hayatı idame adına, bu pek de mümkün olan durum değil. Zaman zaman evden ayrılmanız ve hastanızı başka birine emanet etmeniz gerecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu aşamada hem sevdiklerinizi, hem de evinizi güvenilir kişilere emanet etmeniz gerekir. Firmamız hasta ve yaşlı bakımı konusunda beraber çalıştığı elemanlarda sadece deneyim değil, aynı zamanda sağlam referanslar da talep etmektedir.

Hasta bakımı önemli ve titiz bir görevdir. Tıbbi bilgi yeterliliği, bakıcılık yapmak için her ne kadar yeterli gözüküyor olsa da, bakıcıların, sağlık takibi dışında da pek çok sorumluluğu bulunmaktadır. Yapılan araştırmalarda, moralin hastaların iyileşmesinde ya da hastalığın ilerlemesinin engellenmesinde önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir. Elbette ki, sadece keyifli ve doğru bir iletişim kurarak, hastalığı iyileştirmek mümkün olmasa da, hem hasta yakınınızın kendini daha iyi hissetmesi, hem de sizin sevdiğinizi emanet ettiğiniz kişiye güvenmeniz bizim için en önemli kriter olmaktadır.

Şirketimiz elaman ihtiyaçlarını karşılarken, talep sahiplerine, talepleri doğrultusunda en uygun adaylarla buluşturarak, en doğru iş ortaklığının sağlanması konusunda her iki tarafa da aracılık etmektedir. Hasta bakıcısı arayanlar kadar, hasta bakıcısı olarak çalışacak olan kişilerin güvenli bir ortamda çalışabilmesi de bizim için oldukça önemli bir kriterdir.

Yatılı Hasta Bakıcısı

Yaşlı bakıcısı ve hasta bakıcısı arayanlar için oldukça hassas bir konuda yatılı olarak bakıcı bulmak. Çalışan hasta yakınları için çoğu zaman günlük mesai saatlerinde destek eleman gelmesi yeterli olurken, bazı durumlarda, yatılı olarak bir bakıcının bulunması çok daha sağlıklıdır.

Yatılı hasta bakıcısı fiyatları ise, bakıcıdan istenilenlere, yatılı ya da günlük gelmesine göre değişmektedir. Ancak deneyimli ve İşkur onaylı firmamız, bu konuda ihtiyaç sahiplerini zor durumda bırakmayacak imkanlar sunmaktadır. Önemli olan hastanın mutluluğu ve sağlık durumudur.

Hasta Bakıcısının Görevleri

Bakıcılık görevi pek çok konuda ev sakinleri için pek çok ayrıntıyı göz önünde bulundurarak kurtarıcı durumudur.

 • Hasta bakıcısı arıyorumHasta bakıcıların öncelikli olarak, tıbbi yeterliliklerinin bulunması gerekir.
 • Acil durumlarda müdehale bilgisi en önemli konulardan biridir.
 • Hastanın doktorunun tıbbi tedavisini destekleyici ve yakinen takibi konularda titiz davranmalıdır.
 • Hatanın doktoru tarafından verilen ilaçlarının düzenli olarak alınmasını sağlamalıdır.
 • Hastanın kişisel bakım ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamasında destekçi olmalıdır.
 • Kalınan oda ve yaşam alanının düzen ve temizliğinden de hasta bakıcısı sorumludur.
 • Hastanın ihtiyaçlarını bilerek, bu yönde en uygun şekilde ortam sağlamalıdır.
 • Tedavisindeki günlük planı çıkartmak ve doktor tarafından önerilen ve uygulanması zorunlu olan egzersizlerin yapılmasında da sorumludurlar hasta bakıcılar.
 • Güçlü iletişim yönleri olması da hasta ve hasta yakını arasında köprü görevi görerek her iki tarafın da iyi olmasını sağlama konusunda yardımcı olmaktadırlar.
 • Hastanın sosyal hayatından, imkan dahilinde ise sosyalleşmesinden de, gözetim altında olmaları açısından bakıcılar sorumludur.
 • Hastalığın getirdiği psikolojik sıkıntıların hastada ruhsal olarak kalıcı hasarlara yol açmaması adına, onların destekçisi olmalıdır.
 • Yatalak hastalarda hastayı düzenli olarak uygun duruş konumunu vermek.
 • Düzenli olarak hastalığın takibi açısından alınan idrar ve / veya kan tahlillerini doktorunun bulunduğu sağlık merkezine güvenilir şekilde ulaştırmak.
 • Hastanın rahatsızlığına yönelik gelişmeleri, tedavi yöntemlerini, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, hem hastaya, hem de hasta yakınına gerekli bilgileri aktararak, hastalığın tedavisinde yardımcı olmak.

Nasıl Hasta Bakıcısı Olunur?

Aslına bakılırsa hasta ve yaşlı bakımı, sanıldığının aksine çok kolay bir iş değildir. Hasta yakınları gönüllü olarak bu işi üstlenirken, bir taraftan da kendi hayatlarından da feragat etmeleri gerekir. Ancak yine günümüz yaşam koşulları düşünüldüğünde, çalışma zorunluluğu nedeni ile bu pek çok kişi için pek de mümkün olan bir durum değildir. Bu yüzden, kendini bu konuya adamış, kendini geliştirmiş kişilerle bu süreci atlatmak çok daha sağlıklı olmaktadır.

Özellikle acil durumlarda, hastaya olan yakınlık, yanlış ya da geç karar alma konusunda önemli bir etkendir. Yakınlığın telaşa neden olarak, hatalı kararlar vererek, hastanın durumunu sıkıntıya düşürebilir. Bu yüzden de profesyonel destek almak oldukça önemlidir. Bazı konular, riske atılmayacak kadar hassastır. Bu sebeple de profesyonel yardım almanın önemi sanıldığından çok daha büyüktür.

Hasta olmanın yeterince zor olduğu da düşünülürse, başkasının desteğine gerek duyarak ihtiyaçlarını karşılamak da pek çok kişi için daha da üzücü bir konu olabilir. Bu sebeple, hasta bakıcısı ya da yaşlı bakıcısı olarak görev yapan kişilerin sadece tıbbi konuda başarılı olması yeterli değildir. Anlayışlı, güler yüzlü, sevecen ve karşı tarafın kırılganlığını göz önünde bulundurarak, naif davranması gerektiğini bilecek yetkinliği de sahip olması gerekir.

Hasta ve yaşlı bakımlarında ilk akla gelenin huzurevi olmasına gerek yok. Sevdikleriniz hem sürekli yanınızda olup, hem de güvenli ellerde bakımının iyi bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Hasta bakıcısı İstanbul için Göztepe Danışmanlık firması tüm ihtiyaçlarınızı karşılayarak, size en uygun yardımcı olacak kişiye ulaşmanızı sağlıyor.

Yaşlı Bakıcısı

Hasta Bakıcısı İstanbulHasta yakınlarınız dışında, yaşlı yakınlarınızın da evde tek başına kalmasını istemiyorsanız, yine uzman ekiplerle beraber çalışmalısınız. Hem yakınınızın sağlığı, hem de güvenliği için, sadece tavsiye üzerine yönlendirilen kişilere güvenemeyebilirsiniz. Bu konuda yaşlı yakınınızın ihtiyaçlarını karşılayacak, yeri geldiğinde yemeğini yaparak, sağlıklı beslenmesini takip edecek, acil bir durum olduğunda müdahale edebilecek, olası kazaların önüne geçerek, herhangi bir sorun yaşanmasını engelleyebilecek kişilerle çalışmalısınız.

Bu konuda önemli olan durumlardan biri de yakınlarınızla olan iletişiminizi koparmadan, onların şikayet ve taleplerini kesinlikle gözardı etmemeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Yaşlı yakınınızı güvenilir olmayanlara emanet etmek yerine, bu konuda sağlam referansları bulunan ve gerekli referans araştırılmaları yapılmış kişiler ile çalışan, yaşlı bakıcısı danışmanlık firması hizmetlerimizden destek almayı unutmamalısınız.

Firmamızın sunduğu diğer hizmetlerle ilgili de bilgi sahibi olmak, sadece eleman ihtiyaçlarınızda değil, danışmak istediğiniz ve fikrimizi almak istediğiniz konularda da sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Bunlar dışında da aklınıza takılan tüm sorular için, merak ettiklerinizi ve endişelerinizin en doğru çözüm yolları ve daha fazlası için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba
Bize hemen ulaşabilirsiniz